GOTTFRID KALLSTENIUS. Bregner.

3035910. GOTTFRID KALLSTENIUS. Bregner.

Olie på lærred, 73,3 x 81,5 cm. Signeret og dateret Kallstenius 23.

Original ramme

Motivet er taget fra Månbergets kyst. Broen på billedet er Kallstenius mole. I fonden Ttä.

For spørgsmål og tilstandsrapport, kontakt venligst cecilia.berggren@auktionsverket.com.

Kunstner/designer

Gottfrid Kallstenius (1861–1943)

Tema

Gottfrid Kallstenius - A Private Collection

Få foretaget en gratis vurdering!

Original ramme

Kunstner/designer

Tema

Antal besøg: 2.186