BARBIE og KEN DUKKER med tilbehør, 4 stk, Mattel, 1960'erne.

303569. BARBIE og KEN DUKKER med tilbehør, 4 stk, Mattel, 1960'erne.

1 stk Barbie Fashion Queen med 1 paryk 1 stk Barbie med Midge krop med hoved evt. fra en Skipper barbie 2 Ken-dukker Alle dukker er mærket JAPAN under venstre fod Ken-dukkerne er mærket: © 1960 by Mattel, Inc. Hawthorne Californien. USA
Barbie-dukkerne er mærket: Midge™ © 1962 Barbie ® © 1958 af Mattel, Inc. Patenteret, Barbie-dukkerne er mærket med henholdsvis B4 og I5 på venstre balde. De fleste af tøjet er mærket "Barbie by Mattel".

Brugsslitage En af barbierne mangler en finger En af kendollerne har skader på hænderne Farvetab Mindre misfarvning Skipperens hoved har en revne i nakken. Noget af tøjet har revner og knækkede sømme.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.803