Sølvbestik til 12 personer, 800 sølv, stemplet, bestående af: 12x suppeskeer, 12x gafler, 12 store knive, 12 små knive, 12x små gafler, 11x kagegafler, 12x mokkaskeer, 12x teskeer, 1x lille suppeske, 1x lille suppe salatservietter, 2x skeer, 1x kageløfter, 1 sukkertang, 2x ostegafler og 12x smørknive Vægt uden kniv ca.: 3500 gram, totalvægt ca.: 5350 gram.
Aldersrelateret brugstilstand, nogle steder ridser, delvist plettet.