PABLO PICASSO. Grafisk litografi i begrænset oplag fra "Le Visage de la Paix". (1/6).
303502. PABLO PICASSO. Grafisk litografi i begrænset oplag fra "Le Visage de la Paix". (1/6).
Pablo Picasso (28/10/1881 Malaga - 08/04/1973 Mougins); i dette parti et passepartout-indrammet litografi fra serien "Le Visage de la Paix", udgivet i 1993 Musee National / Maguelli, Vallauris. Grafik signeret og dateret på tryk, håndnummereret 1317/2000. mål ca. 40x30cm / 25x19cm.