GULV GULV i hvidlakeret træ, fra Exacta, anden halvdel af det 20. århundrede.
303375. GULV GULV i hvidlakeret træ, fra Exacta, anden halvdel af det 20. århundrede.
Buet form. Gustaviansk stil.
Urskive i hvidmalet metalplade, romertal, mærket Exacta Sweden.
Urværk mærket PL 78 cm, Made in Germany Højde 203 cm.
Bredde 51 cm. Dybde 20 cm.
Pendel og lodslange fås.
Brugsslitage Revner. Mindre afslag.
Ikke funktionstestet.
Dekorative elementer løst.
Buet form. Gustaviansk stil.
Bredde 51 cm. Dybde 20 cm.
Pendel og lodslange fås.
Ikke funktionstestet.
Dekorative elementer løst.