302630. DESK, 3 dele, Art Nouveau. Begyndelsen af det 20. århundrede.
Egetræ. Bordplade med 3 underliggende skuffer foran og to skuffer. Længde 140, bredde 80, højde 72 cm.
Slitage, mindre skader. Skive og hængsler er renoveret med nedslebet og behandlet overflade.
Nøgle/nøgler findes