SKABE, folklore, 1700-tallet.

SKABE, folklore, 1700-tallet.
30259. SKABE, folklore, 1700-tallet.

Åremalet med dekoration i form af blomster, jernbeslag, dateret 1784, længde 97, bredde 42, højde 172 cm.

Slitage, senere chassis og lakering.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.190