MØNT, 2 mark, sølv, Karl XII, 1700.

3025534. MØNT, 2 mark, sølv, Karl XII, 1700.

KM# 314 Finhedsgrad 0,6940 Ø 30 mm, vægt 10,20 gram.
Forside: Buste af Karl XII.
Bagside: Tre kroner.

Aldersrelateret slitage. Ridser på begge sider af mønten.

Få foretaget en gratis vurdering!

Forside: Buste af Karl XII.
Bagside: Tre kroner.

Antal besøg: 1.049