AXEL BRÜEL. ET PAR VASER, Stentøj, Nymølle, Denmark.

3024518. AXEL BRÜEL. ET PAR VASER, Stentøj, Nymølle, Denmark.

Et par vaser af Axel Brüel for Nymølle, Denmark.
Sign. monogram.
Højde: 21,5-22 cm.
Diameter: ca. 11-12,5 cm.

Enkelte overfladeridser samt kalkrender indvendigt.

Tema

Kvalitetsauktion September

Få foretaget en gratis vurdering!

Sign. monogram.
Højde: 21,5-22 cm.
Diameter: ca. 11-12,5 cm.

Tema

Kvalitetsauktion September

Antal besøg: 572