STOL, "TeVe", fra serien "Bra Bohag", Alf Svensson, Ljungs Industrier, Malmø.
302270. STOL, "TeVe", fra serien "Bra Bohag", Alf Svensson, Ljungs Industrier, Malmø.
Hvidmalet ramme. Fast polstret ryg og sæde. Plaque mærket Bra Bohag, Studio, Ljungs Industrier AB Modellen er designet i 1953 Ryghøjde 69 cm, sædehøjde 35 cm, bredde 60 cm.
Brugsslitage. Ridser Polstring med pletter Vorteagtige.