ØRERINGE i 14K gult guld, et par, prydet med facetslebne granater og skåret cameo.
302207. ØRERINGE i 14K gult guld, et par, prydet med facetslebne granater og skåret cameo.
Et par øreringe i 14K gult guld prydet med facetslebne rubiner og en muslingeskal, der repræsenterer en kvinde. Bryde igennem.
PIN.
Vægt 7,9 gram.
Længde 33 mm.
Bredde 15 mm. En snurrende bus stemplet 585.
Brugstilstand.
Omarbejdede beslag.
Øreringe ikke stemplet.
En snurrende bus i forgyldt sølv.
En snurrende bus stemplet 585.
PIN.
Vægt 7,9 gram.
Længde 33 mm.
Brugstilstand.
Omarbejdede beslag.
Øreringe ikke stemplet.