301466. SPISEGRUPPEN 5 dele, teak, bord, 4 stole, 1950'erne/60'erne.
Bord med to udtræksplader, højde 73,5 cm, længde 118 ekskl. udtræksplader, udtrækshøjde 34,5 cm/stk, bredde 82 cm.
Stole med stofsæde og rattanryg.
Slitage, pletter, tilstedeværelse af ridser, pletter på sæder.