301458. KAFFESKEER, 8 stk., Samiske skeer, sølv, totalvægt ca 107 gram.
1 stk Forslunds Urmakeri-GS-&Optiska O, Boden, 1956, længde 11 cm.
1 stk Persson Fra Optisk & Guldsmedeforretning, Haparanda, 1931, længde 16,5 cm (ikke kaffeske).
2 Cesons Guldvaru Ab, Gøteborg, 1960, længde 11 cm.
4 Persson Aktiebolag CO, Haparanda, 1971, længde 11,5 cm.
Brugsslitage, der mangler en ring på en ske.