301343. RULLEKLAP SEKRETÆR, teaktræ, Bröderna Gustavssons Markaryd, 1950'erne/60'erne.
Opklappelig rulleklap med underliggende skuffeinteriør, udtrækbar skriveplade. Messing skoede ben. 3 skuffer. Højde 95, længde 90, bredde 47 cm.
Slitage, ridser og stød.