301138. Sæt FEST, 18/1900-tallet.
Maksimal højde (glasvase) 18 cm.
1 brandforsikringsmærke, muligvis i bly, formentlig begyndelsen af det 20. århundrede, højde 21,5 cm.
1 stk AB Urfabriken, Tillur.
1 målepind, lavet i USA, Interlox.
1 parfumeflaske, Baccarat krystal, første halvdel af det 20. århundrede.
1 glasvase, midten af det 20. århundrede.
1 lakæske, Rusland, signeret, (med skader).
4 stykker bestik, 1950'erne.
1 bakke, flinttøj.
1 skål, Tyskland.
8 frugttallerkener, England, anden fjerdedel af det 20. århundrede.
Bestik i original æske, WMF, nysølv/stål.
1 stk AB Urfabriken, Tillur.
4 stykker bestik, 1950'erne.
1 bakke, flinttøj.
1 skål, Tyskland.