Årene 1971, 1973-1988 og 1990-1991.
1 stk 1971, 2 stk 1973, 1 stk 1974, 2 stk 1975, 3 stk 1976, 3 stk 1977, 3 stk 1978, 2 stk 1979, 1 stk 1980, 1 stk 1981, 1 stk 1 stk, 1 stk 1 stk. 1984, 1 stk 1985, 1 stk 1986, 1 stk 1987, 1 stk 1988, 1 stk 1990 & 1 stk 1991 (årgang 1972 & 1989 mangler).
Diameter 19 cm Stemplet jul, Rörstrand, Sverige, årgang, Limited Edition - Collector*s Piece.
Brugstilstand.