ALFRED ERIKSON. Maleri, Læseren, 1961.

3010941. ALFRED ERIKSON. Maleri, Læseren, 1961.

Alfred Erikson (1831-1871), maleri, Læseren, 1861, olie på lærred. Afbildning af en gammel mand, der læser på en bænk, signeret og dateret nederst til venstre, 46x40,5 cm (70x63,5 cm).

knitre. Rammen har små buler og touch-ups.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 618