ELSE DOMKE. "Overblødt blomstrende delphinium". akvarel på papir.

3009490. ELSE DOMKE. "Overblødt blomstrende delphinium". akvarel på papir.

Else Domke (1913-2002), var en tysk akvarelmaler. Signeret nederst til højre: E. Domke. Indrammet under glas i passepartout. mål ca. Ramme 68,5 x 88,5 cm, passepartout 49 x 67 cm.

God stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

God stand.

HannoVerum
Antal besøg: 500