3003897. LUDWIG ERNST RONIG. Maleri, englandskab, relinet.
Ludwig Ernst Ronig (1885-1959/60), maleri, englandskab, olie på lærred, relinet. Repræsentation af et englandskab med tunge skyer, signeret nederst til højre, 36x29cm (42,5x35,5cm).
Lakering og til højre er lærredet lidt revnet og trukket stramt.