LUDWIG ERNST RONIG. Maleri, englandskab, relinet.

3003897. LUDWIG ERNST RONIG. Maleri, englandskab, relinet.

Ludwig Ernst Ronig (1885-1959/60), maleri, englandskab, olie på lærred, relinet. Repræsentation af et englandskab med tunge skyer, signeret nederst til højre, 36x29cm (42,5x35,5cm).

Lakering og til højre er lærredet lidt revnet og trukket stramt.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 572