Kagetang i sølv. Længde 17 cm. Dekoration af roser. Gewe Gold & Silver Ltd, Malmø, 1950. Stemplet: GEWE, M, kattefod, S, Z8.
Sukkertang i sølv. Dekoration af roser. Længde 7,5 cm. Gewe Guld & Silver Ab, Malmø, formentlig 1950'erne. Stemplet: GEWE, M, kattefod, S, A9?.
Inkluderer nysølv saltryster.
Saltbøsse og ske i nysølv, Guldsmedsaktiebolaget i Stockholm. Skål diameter 3,5 cm. Skeens længde er 4 cm. Stemplet GAB, vaseskår, NS, ALP.
Inkluderer nysølv saltryster.