VÆGUR, såkaldt lejeur, århundredeskiftet 1900.

30008. VÆGUR, såkaldt lejeur, århundredeskiftet 1900.

Skiven fineret i jacaranda med messingindlæg, tidsmarkører i emalje. Højde 59 cm. Nøgle mangler.

Brugsslitage, ikke funktionstestet.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.709