300046. SPISEMØBLER, 5 stk, Nyrenæssance, omkring århundredeskiftet 1900.
Bord og 4 stole.
Bordlængde 135, bredde 78, højde 74 cm Stolerygge højde 120, sædehøjde 46 cm.
Bordet med Brugsslitage, stødmærker, pletter og ridser. Stolene med enkelte stødmærker og ridser.