SPISEMØBLER, 5 stk, Nyrenæssance, omkring århundredeskiftet 1900.

300046. SPISEMØBLER, 5 stk, Nyrenæssance, omkring århundredeskiftet 1900.

Bord og 4 stole.
Bordlængde 135, bredde 78, højde 74 cm Stolerygge højde 120, sædehøjde 46 cm.

Bordet med Brugsslitage, stødmærker, pletter og ridser. Stolene med enkelte stødmærker og ridser.

Få foretaget en gratis vurdering!

Bord og 4 stole.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 1.394