PLATTER. Porcelæn, "Flora Danica", Royal Copenhagen.

3000433. PLATTER. Porcelæn, "Flora Danica", Royal Copenhagen.

Malet polykrom og forgyldt dekoration efter litterært panelarbejde over den danske flora.
Tønde, model 20/3517.
"Cypripedium Calceolus L".
Første sortering.

Mål: ca 36 x 29 cm.
Højde: ca 4 cm.

Mindre Overfladeslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Tønde, model 20/3517.
"Cypripedium Calceolus L".
Første sortering.

Mål: ca 36 x 29 cm.
Højde: ca 4 cm.

Mindre Overfladeslitage.

Antal besøg: 746