DIVERSE KERAMIK, figurer, vaser m.m., 8 dele, 1900-tallet.

299809. DIVERSE KERAMIK, figurer, vaser m.m., 8 dele, 1900-tallet.

Hane og høne, flinttøj.
2 papegøjer, Tyskland, porcelæn.
1 fugl, porcelæn, Bingo Gröndahl.
1 vase, Art Nouveau, flinttøj med glansglasur, højde 24 cm.
1 frø på blad, signeret Rosenthal, længde 5,5 cm.
1 skål, keramik, Potterie De monaco.

Brugsslitage, minut Kantstødt på fuglens hale.

Få foretaget en gratis vurdering!

Hane og høne, flinttøj.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 1.092