KERAMISKE OBJEKTER, 16 dele, Kina, 17.-19. århundrede.

299725. KERAMISKE OBJEKTER, 16 dele, Kina, 17.-19. århundrede.

(16 dele inklusive låg).
5 bøjer, 3 mangler porcelænslåg.
2 meiping vaser.
1 lokkeboks.
1 blå-hvid skål med låg, der mangler låg.
1 kaffekop, 1700-tallet.
1 hane.
1 dækboks.
Maksimal højde 14,5 cm.

Brugsslitage, kaffekop med Kantstødt, ikke gennemgået.

Få foretaget en gratis vurdering!

(16 dele inklusive låg).
2 meiping vaser.
1 lokkeboks.
1 kaffekop, 1700-tallet.
1 hane.
1 dækboks.
Maksimal højde 14,5 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 851