2995283. FRANKLIN MINT. "Kong Arthurs sværd Excalibur".
Franklin Mint, "King Arthur's Sword Excalibur", tro mod den originale reproduktion / replika på et træpanel med navneplade, smedet af rustfrit stål og dekoreret med 24 karat guld og sterling sølv, håndtaget er sat med krystal cablochons, skærkanten er dekoreret med ornamenter, mål ca.: i alt: 126 x 29 cm, sværd: 108 x 24 cm.
Alderssvarende stand med brugsspor, delvise ridser, buler og hak i træet, træplade beskadiget i bunden.