2994560. STOLE, 7+1 stk, første halvdel af 1900-tallet.
Elm og gran. Gennembrudt ryg, skåret dekoration, buede sammenkædede ben. Bredde 44, sædehøjde ca 47 cm.
Brugsslitage, mindre skader, sæder med revner/huller, noget mesh-tunge. En stol malet, med afskallet maling.