STEFAN DANIELSSON (FÖDD 1976). "fyr".

2993478. STEFAN DANIELSSON (FÖDD 1976). "fyr".

Collage på papir, billedmål ca 18 x 13 cm.
Signeret Stefan Danielsson a vergo, 2004/2006 Anden information: Stefan Danielsson laver kunst om temaer som rædsel, mystik, død og det okkulte med et stærkt udgangspunkt i kulturelle motiver fra Afrika og Haiti.

Proveniens:
Galleri Loyal. Stockholm, Sverige, 2006.

Ikke undersøgt uden for rammen.

Få foretaget en gratis vurdering!

Proveniens:

Antal besøg: 705