2993478. STEFAN DANIELSSON (FÖDD 1976). "fyr".
Collage på papir, billedmål ca 18 x 13 cm.
Signeret Stefan Danielsson a vergo, 2004/2006 Anden information: Stefan Danielsson laver kunst om temaer som rædsel, mystik, død og det okkulte med et stærkt udgangspunkt i kulturelle motiver fra Afrika og Haiti.
Proveniens:
Galleri Loyal. Stockholm, Sverige, 2006.
Proveniens: