Vase signeret B Vallien, højde 16,5 Fad signeret MJ (Mats Jonasson), diameter 16,5 Skål fuga, diameter 20 Vaser, skål Orrefors, højeste højde 30 cm.
Brugsslitage, ubetydeligt Kantstødt.