297941. FINN JUHL. Sofa NV-53.
Design Finn Juhl 1953 Fremstillet hos Niels Vodder (stemplet) Stel af teaktræ, polstret og betrukket med stof.
Sædehøjde 37cm højde 73cm dybde 70cm bredde 127cm.
Fremstår med brugsspor på stellet, små buler og ridser.