UNBEKANNTER KÜNSTLER. "Akropolis", olie på lærred, signeret "Merz W.".

297921. UNBEKANNTER KÜNSTLER. "Akropolis", olie på lærred, signeret "Merz W.".

Merz, W.,"Akropolis", signeret foran nederst til højre.
Dimensioner 84 x 111 cm (højde x bredde) Akropolis i Athen er nok den mest kendte repræsentant for byens fæstninger i det antikke Grækenland kendt som Akropolis.

God bevaringstilstand. indrammet.

Få foretaget en gratis vurdering!

Auktionshaus von Brühl
Antal besøg: 1.395