VAS, lertøj, formentlig Møller & Bøgely, Danmark. omkring år 1900.

297603. VAS, lertøj, formentlig Møller & Bøgely, Danmark. omkring år 1900.

Urnemodel med håndmalet indretning og blank glasur. Underskrevet.
Diameter ca 18 cm, højde 16 cm.

Mindre Brugsslitage, krakelering.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.468