VASER, 4 stk, krystal, Kosta og Orrefors, sign., 1900-tallet.
297478. VASER, 4 stk, krystal, Kosta og Orrefors, sign., 1900-tallet.
1 vase, Orrefors, graveret kvindemotiv med buket blomster og graveret monogram, AMA, 1884 7/2 1944, dateret 1944, højde ca 24 cm.
1 vase med graveret motiv af en blomst, Kosta, Göran Wärff, signeret nedenunder, mærket Kosta, Håndlavet, Sverige, højde 18 cm.
2 vaser med indgraverede motiver af børn, Kosta, Elis Bergh, dateret 1942 og 1944, højde ca 18 - 20 cm.