ANDREA BIONDETTI. Venetiansk udsigt med gondolier. 2 akvareller.

297296. ANDREA BIONDETTI. Venetiansk udsigt med gondolier. 2 akvareller.

Andrea Biondetti (1851 Genova - 1946 Milano); i denne grund to små akvareller med udsigt over byen Venedig. Fremstillinger på en dygtig måde og med gode iagttagelsesevner. Den ene synligt signeret, den anden muligvis under rammen. Tilskrivning bestemt, dog på grund af stilen. Ca. Størrelse: ramme 22 x 34 cm og 17,5 x 27 cm.

God stand. Ramme med små ujævnheder.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.127