ITALIENISCHE LANDSCHAFT. Bugt med Vesuv i baggrunden, oliemaleri omkring 1860.
297252. ITALIENISCHE LANDSCHAFT. Bugt med Vesuv i baggrunden, oliemaleri omkring 1860.
Lille usigneret oliemaleri, et italiensk landskab med mennesker, sømænd og vulkanen Vesuv i baggrunden. Datering omkring 1860, olie på træ, stel ca. 23,5 x 17,5 cm.