DAMEARMBÅND, sølv og marcasit, Art deco, 1920'erne, Emka.

297187. DAMEARMBÅND, sølv og marcasit, Art deco, 1920'erne, Emka.

Quartz ur. Rektangulært hus med dekorativt beskyttelsesdæksel, højde 15 mm. Indvendig diameter 55-60 mm, justerbar størrelse.

Brugsslitage. Ikke funktionstestet. 3 markasitter mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.550