Provenias Adelsnäs Slot. Valnød. Intarsiadekor. Delvis i læder. 5 skuffer. Buede ben. Længde ca. 114, bredde 56, højde 75 cm.
Slitage, ridser, pletter. Skader på læderplade.
Nøgle/nøgler findes