FIGURER, 2 stk, keramik, hund og rensdyr, Arabien, 1900-tallet.

296425. FIGURER, 2 stk, keramik, hund og rensdyr, Arabien, 1900-tallet.

Hund med læderhalsbånd med emaljevedhæng om halsen, længde 11,5 cm, god stand, signeret og dateret Arabia, Made in Finland, ARA, Julen -42 Hilkko.
Ren, længde 16 cm, stempel signeret Arabia, Made in Finland, tredje fjerdedel af det 20. århundrede.

God stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

God stand.

Antal besøg: 2.092