TRÆKASSE MED LÅG, Art Nouveau m.m., 17.-19. århundrede.
296406. TRÆKASSE MED LÅG, Art Nouveau m.m., 17.-19. århundrede.
Trææske med låg, Jugend, højde ca 11 cm, træ, signeret og dateret KS (?)L 1914.
Ukendt genstand, muligvis slaggeprodukt, højde 15,5 cm.
Papæske, anden halvdel af 1800-tallet, længde 15, bredde 8 cm, motiv af 1800-tals fabriksblok, mærket Fremstillet i Tyskland.
Nøddeknækker?, horn, 17/1800-tallet, samlet længde skruet sammen 7 cm.