29635. KERAMIK, 5 dele, bl.a. Gustavsberg, Vallåkra, Villeroy & Boch, 1900-tallet.
Terrin, "Hawthorn", Gustavsberg.
Terrin, "Burgenland", Villeroy & Boch.
Potte, lertøj, Vallåkra.
Yderfor, blomsterdekoration, første halvdel af det 20. århundrede.
Lågskål, "Carrara", Gustavsberg.
Højde ca 8-22 cm.
Brugsslitage, knitren.