296153. Sæt i porcelæn, Gustavsberg og Rörstrand.
Hvidevarer med blå dekoration af blomster 2 krus, Gustavsberg, højde 22 cm, stemplet stenmasse, Gustavsberg Krus, Rörstrand, højde 18 cm Krus, Rörstrand, højde 25 cm Krus uden hanke, højde 16 cm, stemplet sten, Rörstrand Krus i lys blå glasur , højde 23 cm Stemplet køkkenserie Standard, Rörstrand, E5 Design af Gunnar Nylund.
Brugsslitage , Rörstrand, højde 25 cm med bundrevne Krus med lyseblå glasur.