296135. RESTAURANT TOILET i porcelæn, Rörstrand, 1926 - 1943.
Latrinspand med creme og blå glasur, forgyldt Bambushåndtag Udtagelig indsats Stemplet rørstreng Højde 36,5 cm Diameter 27 cm.
Brugt stand Glasur mistor Slid på forgyldning Stik til indsats mangler.