295662. VÆGUR af træ, Junghans, 20. århundrede.
Vægur i trækasse Længde 91 cm Urskive med latinske tal, mærket Junghans.
Pendel og nøgle til rådighed.
Brugsslitage Ikke funktionstestet 3 dekorative elementer mangler, et dekorativt element knækket i beslaget.
Urskive med misfarvninger.