MANGE Sæt , 3 dele, inklusive en abe, Kay Bojesen, Danmark.
295611. MANGE Sæt , 3 dele, inklusive en abe, Kay Bojesen, Danmark.
Abe-, teak- og limbatræ Længde 18 cm.
Brandstemplet under foden Kay Bojesen, Danmark, Copyright Sammenføjet træfigur, højde 33 cm Peberkværn i træ, højde 28,5 cm Stemplet Laurids Lönborg, Made in Denmark.
Abe med to løse arme, tørt træ Ledformet figur mangler 1 fods Peberkværn med slid og mærker.