BLÅ TOPAZ ørestikker.

BLÅ TOPAZ ørestikker.
2954884. BLÅ TOPAZ ørestikker.

Et par schweiziske blå topas ørestikker i sterling sølv.

Hver topas er ovalskåret, måler ca. 8 x 6 mm og er klosæt. Den samlede karatvægt af begge topas er 2.00ct ca.

Topaz ædelstenene er lyseblå, naturlige, med gode reflekterende egenskaber..

Disse ørestikker er sølv, stemplet "925". De er udstyret med sommerfuglerygge.

Samlet vægt: 1,8 gram.

Som ny/god.

Få foretaget en gratis vurdering!

Samlet vægt: 1,8 gram.

Som ny/god.

Antal besøg: 170