ARNE JACOBSEN. Skrivebordsstol, "T-stol", model 3113, Fritz Hansen, Danmark.

2948823. ARNE JACOBSEN. Skrivebordsstol, "T-stol", model 3113, Fritz Hansen, Danmark.

Markeret. Formstøbt teaktræ. Benstativ, på hjul, i forkromet stål. Justerbar sædehøjde mellem ca 40 - 54 cm. Ryghøjde fra sæde ca 36 cm.

Brugsslitage. Mindre finerskader og ridser.

Kunstner/designer

Arne Jacobsen (1902–1971)

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Arne Jacobsen (1902–1971)

Antal besøg: 1.213