294798. TÆPPER 4 stk, lagen, signeret SH, BJ.
Blå toner, signeret SH 195x142 cm.
Blå tone usigneret 250x80 cm.
2 tæpper, signeret BJ, 127x62 cm.
Herkomst: Kurt og Inga Ahlström, Sjöbonäs gods, Hjo.
Varierende slitage, større tæppe med kraftig slitage, skævhed i dagen.
Blå tone usigneret 250x80 cm.