Sæt SØLV, 7 dele, totalvægt 270 gram, danske og svenske kontrolstempler.

294737. Sæt SØLV, 7 dele, totalvægt 270 gram, danske og svenske kontrolstempler.

Bestik i sølv med hammerdekoration. Christian F. Heise. 1921 Længde 23 cm. Stemplet: Tretorn 21, AugHahn, Chf.
4 spiseskefulde. Forskellige modeller. Danske kontrolstempler. Tretorn, 1920'erne, 1930'erne og 1950'erne. 3 stk lavet af Carl M Cohr. Længde ca 21 cm.
Støbesukkerske i sølv. Gewe Silvervarufabriken Ab, Malmø, 1947. Længde 15 cm. Stemplet: GEWE, M, V8, Kattfot, S. Teske i sølv. Længde 14,5 cm. Ukendt mester, lavet i 1844. Stemplet: IMC, Cat's Foot, O4.

Brugsslitage.
3 dele med monogram.
Pulversukker ske med skarpe kanter.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage.
3 dele med monogram.

Antal besøg: 2.065