JOAN MIRO. Litografi "Kleine Person" fra 1976, signeret i stenen.

294180. JOAN MIRO. Litografi "Kleine Person" fra 1976, signeret i stenen.

Joan Miro (20/04/1893 Barcelona - 25/12/1983 Palma de Mallorca); nærværende litografi fra 1976 med titlen "Kleine Person" er signeret i stenen. Et nummereret certifikat fra ars mundi er fastgjort på bagsiden, arket er indrammet i en guld/sort skyggestang. Ramme 42 x 52 cm, plade 18,5 x 23,5 cm.

God stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

God stand.

Antal besøg: 2.527