LITHOGRAPHIE, SIGNIERT. Udsigt gennem en klippebue til havet, over en nøgen kvinde.
294168. LITHOGRAPHIE, SIGNIERT. Udsigt gennem en klippebue til havet, over en nøgen kvinde.
tryk, sandsynligvis litografier; Nogle elementer minder om serien "Poèmes secrets d'Apollinaire" af Salvador Dali. Til stede her i en blå galleristrimmel, med en gylden dekorativ strimmel, uåbnet og indrammet. Signeret og nummereret 159/195 på passepartout, vandmærke. Mål på rammen ca. 60,5x80 cm.
Ramme synligt beskadiget i højde med bøjlen, ellers mindre pletter.